Jork forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vše o jorkšírech
 
PříjemPříjem  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

 

 Nováčkům

Goto down 
+23
bocinka
polobotka
Adka
sarka_k
Mischelka
marbule
maarry
hrubka
michelle
joso
mandy
zbuf1
Desire
rebelka.pet
Ronnie
Mondy
Žabička
NIKY__
bajbaj
Luci
nikkik
Ivuša11
Hope
27 posters
Jdi na stránku : 1, 2, 3, 4, 5  Next
AutorZpráva
Hope
moc hodny adminek
moc hodny adminek
Hope


Počet příspěvků : 21369
Registrace : 28. 04. 09
Bydliště : u Opavy
Narození jorka : 3.11.2008

Nováčkům Empty
PříspěvekPředmět: Nováčkům   Nováčkům Empty04.06.09 4:17

Jste tu noví a moc se tu neorientujete ?
jen se nebojte k nam pridat Smile nekousem.. dokonce ani vetsina nasich chlupacku ne Very Happy zato radi poradime a pokochame se fotkama vasich mazlicku Smile
tak zadny ostych a vesele se k nam pripojte Very Happy

pokud vam cokoli nepujde nebojte se zeptat at uz zde, v poradne ci jinem tematku, prip napiste SZ mooc hodnemu adminkovi ktery vam rad pomuze, stejne jako vsichni zdejsi uzivatele Smile

a Luc jen tak trošku na rozkoukání podstatná témata:

chcete se pochlubit fotkama svého miláčka? - tak °sem°
nestojí vašemu psíkovi uši? rady - °tady°

nějaké zdravotní problémy?? snad najdete odpověď °tady°

co pořídit mazlikovi do začátků - °to se píše tu°

a když si s námi budete chtít jen tak popovídat, nejen o jorcích, tak v pokecu se vždycky někdo najde - °tu°
Návrat nahoru Goto down
http://hope365-2014.blogspot.com
Ivuša11
Začátečník
Začátečník



Počet příspěvků : 7
Registrace : 27. 02. 10
Bydliště : Most
Narození jorka : 1.1.2010

Nováčkům Empty
PříspěvekPředmět: Nováček:   Nováčkům Empty27.02.10 12:54

Ahojky, nějak se tu nevyznám, může mi někdo pomoct? Jsem nováček. Díky Iva
Návrat nahoru Goto down
nikkik
JF svadlenka
JF svadlenka
nikkik


Počet příspěvků : 3646
Registrace : 10. 01. 10
Bydliště : Valašské Meziříčí
Narození jorka : Xanti 24.4.2009

Nováčkům Empty
PříspěvekPředmět: Re: Nováčkům   Nováčkům Empty27.02.10 12:56

Ivuša11 napsal:
Ahojky, nějak se tu nevyznám, může mi někdo pomoct? Jsem nováček. Díky Iva

mas tam soukromou zpravu Wink
Návrat nahoru Goto down
http://xanti-fashion.webnode.cz/
Luci
Adminkova ukecana druha hlava
Adminkova ukecana druha hlava
Luci


Počet příspěvků : 21496
Registrace : 30. 04. 09
Bydliště : Pardubicko
Narození jorka : 13.9.2008

Nováčkům Empty
PříspěvekPředmět: Re: Nováčkům   Nováčkům Empty27.02.10 13:02

ivšo vítej,

ptej se, od toho jsme tu.
Návrat nahoru Goto down
http://lucie365.blogspot.com/
Ivuša11
Začátečník
Začátečník



Počet příspěvků : 7
Registrace : 27. 02. 10
Bydliště : Most
Narození jorka : 1.1.2010

Nováčkům Empty
PříspěvekPředmět: Re: Nováčkům   Nováčkům Empty27.02.10 13:27

Luci napsal:
ivšo vítej,

ptej se, od toho jsme tu.

Nevím kam kliknout, abych odpověděla pro všechny.
Návrat nahoru Goto down
nikkik
JF svadlenka
JF svadlenka
nikkik


Počet příspěvků : 3646
Registrace : 10. 01. 10
Bydliště : Valašské Meziříčí
Narození jorka : Xanti 24.4.2009

Nováčkům Empty
PříspěvekPředmět: Re: Nováčkům   Nováčkům Empty27.02.10 13:30

Ivuša11 napsal:
Luci napsal:
ivšo vítej,

ptej se, od toho jsme tu.

Nevím kam kliknout, abych odpověděla pro všechny.

presne tady kde pises ted Wink
Návrat nahoru Goto down
http://xanti-fashion.webnode.cz/
Ivuša11
Začátečník
Začátečník



Počet příspěvků : 7
Registrace : 27. 02. 10
Bydliště : Most
Narození jorka : 1.1.2010

Nováčkům Empty
PříspěvekPředmět: Re: Nováčkům   Nováčkům Empty27.02.10 13:42

nikkik napsal:
Ivuša11 napsal:
Luci napsal:
ivšo vítej,

ptej se, od toho jsme tu.

Nevím kam kliknout, abych odpověděla pro všechny.

presne tady kde pises ted Wink

To jsem ráda. Před pěti dny jsem musela nechat uspat svého Deníčka, byl to devítiletý knírač malý. Starala jsem se o něj s bývalým přítelem( nežijeme spolu). Teď bych si chtěla pořídit jorkšírka, ale je problém v tom, že dělám dvanáctihodinové směny. to by znamenalo, že by byl doma čtrnáct hodin sám. Chci se zeptat jestli to není týrání, nebo se dá nechat psa tak dlouho doma samotného stím ,že by byl naučený na kočkolit. díky za odpovědi.
Návrat nahoru Goto down
Luci
Adminkova ukecana druha hlava
Adminkova ukecana druha hlava
Luci


Počet příspěvků : 21496
Registrace : 30. 04. 09
Bydliště : Pardubicko
Narození jorka : 13.9.2008

Nováčkům Empty
PříspěvekPředmět: Re: Nováčkům   Nováčkům Empty27.02.10 13:52

Určitě by to problém nebyl, pokud bys pejska naučila na plínku nebo na kočkolit, měl by po ruce vodu a jídlo, tak by mu nemělo nic chybět... jen z počátku bych tam asi viděla problém... než se pejsek naučí na jaké místo se má chodit venčit, než si na sebe zvyknete...
Návrat nahoru Goto down
http://lucie365.blogspot.com/
nikkik
JF svadlenka
JF svadlenka
nikkik


Počet příspěvků : 3646
Registrace : 10. 01. 10
Bydliště : Valašské Meziříčí
Narození jorka : Xanti 24.4.2009

Nováčkům Empty
PříspěvekPředmět: Re: Nováčkům   Nováčkům Empty27.02.10 13:59

Souhlasim s Luci, ze zacatku by to chtelo se alespon 14 dni jeste s nekym blizkym stridat u stenda, aby nebylo samo - ja sama jsem si Xanti poridila az tehdy(prazdniny) kdyz jsem vedela, ze na ni budu mit cas. Preci jen prcek te bude v prvnich dnech potrebovat - bude bez maminky a bude si zvykat na tebe. rozhodne by nebylo rozumne ho hned od zacatku nechat samotneho! Jinak s temi 14 hodinami, no nevim, to uz mi prijde hodne, ale je kazdeho vec jak si pejska nauci. Ja jsem toho nazoru, ze bych si hafina neporidila,pokud bych na nej nemela cas, ale vse je jen o vychove
Návrat nahoru Goto down
http://xanti-fashion.webnode.cz/
Ivuša11
Začátečník
Začátečník



Počet příspěvků : 7
Registrace : 27. 02. 10
Bydliště : Most
Narození jorka : 1.1.2010

Nováčkům Empty
PříspěvekPředmět: Re: Nováčkům   Nováčkům Empty27.02.10 14:07

Luci napsal:
Určitě by to problém nebyl, pokud bys pejska naučila na plínku nebo na kočkolit, měl by po ruce vodu a jídlo, tak by mu nemělo nic chybět... jen z počátku bych tam asi viděla problém... než se pejsek naučí na jaké místo se má chodit venčit, než si na sebe zvyknete...

Samozřejmě vím, že začátky jsou jak s miminkem, člověk musí šťeně pořád hlídat. Na nějakou dobu bych si zařídila hlídání a venčení, ale mám strach, aby doma sám nestrádal, bylo by mi ho líto. Chtěla jsem se zeptat jestli s tím má někdo zkušenosti, nebo je to týrání. Nějak se nemůžu smířit s odchodem Deníčka.
Návrat nahoru Goto down
nikkik
JF svadlenka
JF svadlenka
nikkik


Počet příspěvků : 3646
Registrace : 10. 01. 10
Bydliště : Valašské Meziříčí
Narození jorka : Xanti 24.4.2009

Nováčkům Empty
PříspěvekPředmět: Re: Nováčkům   Nováčkům Empty27.02.10 14:13

Ivuša11 napsal:
Luci napsal:
Určitě by to problém nebyl, pokud bys pejska naučila na plínku nebo na kočkolit, měl by po ruce vodu a jídlo, tak by mu nemělo nic chybět... jen z počátku bych tam asi viděla problém... než se pejsek naučí na jaké místo se má chodit venčit, než si na sebe zvyknete...

Samozřejmě vím, že začátky jsou jak s miminkem, člověk musí šťeně pořád hlídat. Na nějakou dobu bych si zařídila hlídání a venčení, ale mám strach, aby doma sám nestrádal, bylo by mi ho líto. Chtěla jsem se zeptat jestli s tím má někdo zkušenosti, nebo je to týrání. Nějak se nemůžu smířit s odchodem Deníčka.

urcite bych to nebrala jako tyrani!! pokud ma pes zajistene zazemi, vodu, papani a ma se kde "vyvencit" nejlepsi naucit od malicka na plinku (aby to nemusel zadrzovat), tak to urcite neni tyrani. urcite se mu budes o to vice venovat az budes doma Wink
Návrat nahoru Goto down
http://xanti-fashion.webnode.cz/
Ivuša11
Začátečník
Začátečník



Počet příspěvků : 7
Registrace : 27. 02. 10
Bydliště : Most
Narození jorka : 1.1.2010

Nováčkům Empty
PříspěvekPředmět: Re: Nováčkům   Nováčkům Empty27.02.10 14:19

nikkik napsal:
Ivuša11 napsal:
Luci napsal:
Určitě by to problém nebyl, pokud bys pejska naučila na plínku nebo na kočkolit, měl by po ruce vodu a jídlo, tak by mu nemělo nic chybět... jen z počátku bych tam asi viděla problém... než se pejsek naučí na jaké místo se má chodit venčit, než si na sebe zvyknete...

Samozřejmě vím, že začátky jsou jak s miminkem, člověk musí šťeně pořád hlídat. Na nějakou dobu bych si zařídila hlídání a venčení, ale mám strach, aby doma sám nestrádal, bylo by mi ho líto. Chtěla jsem se zeptat jestli s tím má někdo zkušenosti, nebo je to týrání. Nějak se nemůžu smířit s odchodem Deníčka.

urcite bych to nebrala jako tyrani!! pokud ma pes zajistene zazemi, vodu, papani a ma se kde "vyvencit" nejlepsi naucit od malicka na plinku (aby to nemusel zadrzovat), tak to urcite neni tyrani. urcite se mu budes o to vice venovat az budes doma Wink

Díky za odpovědi, budu si to muset ještě promyslet, ale vždy mě uklidní, když si ty krásný tvorečky prohlížím na netu.
Návrat nahoru Goto down
nikkik
JF svadlenka
JF svadlenka
nikkik


Počet příspěvků : 3646
Registrace : 10. 01. 10
Bydliště : Valašské Meziříčí
Narození jorka : Xanti 24.4.2009

Nováčkům Empty
PříspěvekPředmět: Re: Nováčkům   Nováčkům Empty27.02.10 14:24

Ivuša11 napsal:
nikkik napsal:
Ivuša11 napsal:
Luci napsal:
Určitě by to problém nebyl, pokud bys pejska naučila na plínku nebo na kočkolit, měl by po ruce vodu a jídlo, tak by mu nemělo nic chybět... jen z počátku bych tam asi viděla problém... než se pejsek naučí na jaké místo se má chodit venčit, než si na sebe zvyknete...

Samozřejmě vím, že začátky jsou jak s miminkem, člověk musí šťeně pořád hlídat. Na nějakou dobu bych si zařídila hlídání a venčení, ale mám strach, aby doma sám nestrádal, bylo by mi ho líto. Chtěla jsem se zeptat jestli s tím má někdo zkušenosti, nebo je to týrání. Nějak se nemůžu smířit s odchodem Deníčka.

urcite bych to nebrala jako tyrani!! pokud ma pes zajistene zazemi, vodu, papani a ma se kde "vyvencit" nejlepsi naucit od malicka na plinku (aby to nemusel zadrzovat), tak to urcite neni tyrani. urcite se mu budes o to vice venovat az budes doma Wink

Díky za odpovědi, budu si to muset ještě promyslet, ale vždy mě uklidní, když si ty krásný tvorečky prohlížím na netu.

nemas zaco... jen piš Wink
to te vsechny moc dobre chapeme, jak jednou zakusis jorksirka, uz nikdy nebudes chtit nic jineho lol!
Návrat nahoru Goto down
http://xanti-fashion.webnode.cz/
bajbaj
V I P
bajbaj


Počet příspěvků : 13900
Registrace : 30. 04. 09
Bydliště : Mars
Narození jorka : Jenny + Jack

Nováčkům Empty
PříspěvekPředmět: Re: Nováčkům   Nováčkům Empty27.02.10 14:49

lol! Ivuša11 ahoj !!!!
uklidní tě pohled, no počkej,až se přitulí,
není nad mazlivýho korkšírka !!!!!
Návrat nahoru Goto down
NIKY__
Ukecana baba
Ukecana baba
NIKY__


Počet příspěvků : 237
Registrace : 08. 01. 10
Bydliště : HAVÍŘOV MĚSTO
Narození jorka : 16.11. 2009

Nováčkům Empty
PříspěvekPředmět: Re: Nováčkům   Nováčkům Empty27.02.10 15:48

Ivuša11
Vítám tě lol!
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní




Nováčkům Empty
PříspěvekPředmět: Re: Nováčkům   Nováčkům Empty28.02.10 1:30

Hlásím se jako diverzant v akci. 14 hodin pro psa samotného je opravdu dost, možná až přiliš, protože příjdeš domů a musíš uvařit, uklidit, pak chceš mít taky svůj klid a taky musíš nějakých těch 6 hodin spát.
14 hodin pryč, 6 hodin v posteli, to už je 20 hodin ze dne pryč, něco zabere vaření, uklízení a jiné aktivity. Ten pes bude chudák. Nechceš raději jiné zvířátko? Třeba párek potkanů nebo osmáků?
Potkani jsou jedni z nejmazlivějších hlodavců, dají se ochočit jako pejsci a strašně rádi se nechávají drbat a tulit.

Pakliže si postavíš hlavu, že přeci jen chceš psa- jorka, doporučuju přečíst vlákno "Luxace patelly" Jorkové jsou jedním z nejvíc postižených plemen (80%). Já už bych dalšího jorka nechtěla ani zdarma. Je hrozné, že to říkám, ale za ty problémy, starosti a strach to nestojí. Můj pes je, bohužel, v tomto extrém, asi příjde o nohu, ale i tak, nikomu zdejšímu to nepřeju, ale všichni tu máme relativně mladé psy, většinou tak do 2-3 let. Ty problémy s nohama, které zatím nemají příznaky, se ozvou v pozdějším věku.
Je to smutné, ale pokud chceš zdravého pejska, vybrala bych jiné plemeno a vyhnula se hlavně jorkům a čivavám.
Návrat nahoru Goto down
Žabička
Ještě ukecanější baba
Ještě ukecanější baba
Žabička


Počet příspěvků : 499
Registrace : 10. 07. 09
Bydliště : Kolín
Narození jorka : Žabička 16.4.2004, Gastík 7.11.2010

Nováčkům Empty
PříspěvekPředmět: Re: Nováčkům   Nováčkům Empty28.02.10 2:33

Ruby napsal:
Hlásím se jako diverzant v akci. 14 hodin pro psa samotného je opravdu dost, možná až přiliš, protože příjdeš domů a musíš uvařit, uklidit, pak chceš mít taky svůj klid a taky musíš nějakých těch 6 hodin spát.
14 hodin pryč, 6 hodin v posteli, to už je 20 hodin ze dne pryč, něco zabere vaření, uklízení a jiné aktivity. Ten pes bude chudák. Nechceš raději jiné zvířátko? Třeba párek potkanů nebo osmáků?
Potkani jsou jedni z nejmazlivějších hlodavců, dají se ochočit jako pejsci a strašně rádi se nechávají drbat a tulit.

Pakliže si postavíš hlavu, že přeci jen chceš psa- jorka, doporučuju přečíst vlákno "Luxace patelly" Jorkové jsou jedním z nejvíc postižených plemen (80%). Já už bych dalšího jorka nechtěla ani zdarma. Je hrozné, že to říkám, ale za ty problémy, starosti a strach to nestojí. Můj pes je, bohužel, v tomto extrém, asi příjde o nohu, ale i tak, nikomu zdejšímu to nepřeju, ale všichni tu máme relativně mladé psy, většinou tak do 2-3 let. Ty problémy s nohama, které zatím nemají příznaky, se ozvou v pozdějším věku.
Je to smutné, ale pokud chceš zdravého pejska, vybrala bych jiné plemeno a vyhnula se hlavně jorkům a čivavám.

Je mi líto že máš s pejskem tolik trápení, ale nemůžeš podle jednoho případu posuzovat celé plemeno. Spousta miniplemen má stejné dědičné choroby, to prostě přináší miniaturizace, ale takovýhle extrém není zase až tak častý. Vystřídala jsem docela dost malých plemen, takže vím o čem mluvím. Luxací trpí skoro všechna malá plemena, u těch větších psů je to zase dysplazie. Střední plemena jsou na tom se zdravím nejlépe, ale i ti psi postižení luxací nebo dysplazií většinou prožijí plnohodnotný život, pokud se na jeho nemoc bere ohled a nenutí se k velkým sportovním výkonům. Téměř každé plemeno je zatížené nějakou dědičnou chorobou, i voříšci na ně trpí, jen se to nesleduje. Prostě je to živý tvor, nemoci se mu bohužel nevyhýbají.
A ještě k tomu že má být pejsek 14 hodin sám doma. Abych pravdu řekla tak to si nedokážu představit, hlavně u štěňátka to určitě nejde. Ale šla bych do toho, kdybych měla někoho spolehlivého kdo s pejskem stráví alespoň část dne, 2x denně hodinu, nakrmí ho, pohraje si s ním a tak. To by neměl být problém, určtě v okolí bydlí nějaká důchodkyně, nebo studentka, která by měla čas za pejskem zaskočit, také jsem tohle dělala jako přivýdělek. Pejsci měli paničku celý den v práci, tak jsem za nimi chodila na 3 hodiny denně, vzala jsem je na dlouhou procházku, nakrmila, panička se jim hodně věnovala o víkendu.
Návrat nahoru Goto down
bajbaj
V I P
bajbaj


Počet příspěvků : 13900
Registrace : 30. 04. 09
Bydliště : Mars
Narození jorka : Jenny + Jack

Nováčkům Empty
PříspěvekPředmět: Re: Nováčkům   Nováčkům Empty28.02.10 2:36

hele, Ruby, svým způsobem máš pravdu,
ale
určitě nemyslela,že bude sám doma denně 14 hod..není jistě kamokadze,
je ale pravda,že nechat takhle častěji mimíska, tak ti zvlčí, potŕebuje kontakt, ne samotu
období vtiskávání je docela důleźité...
Jenn bývala 5 hodin sama a pak ty návraty, chjoo...tolik kupek a louží,


potkan je teda hnůůůs, ten dloouhatánskej ocas, fůůj a mazlit se s ním, no tohle affraid

no a k té patellce, je to sázka do lotynky, řekla bych,že nejen u jorků,
navíc ty jsi snůška tragedii a divotvorných story, /nic teda ve zlém/
Návrat nahoru Goto down
nikkik
JF svadlenka
JF svadlenka
nikkik


Počet příspěvků : 3646
Registrace : 10. 01. 10
Bydliště : Valašské Meziříčí
Narození jorka : Xanti 24.4.2009

Nováčkům Empty
PříspěvekPředmět: Re: Nováčkům   Nováčkům Empty28.02.10 2:39

bajbaj napsal:
hele, Ruby, svým způsobem máš pravdu,
ale
určitě nemyslela,že bude sám doma denně 14 hod..není jistě kamokadze,
je ale pravda,že nechat takhle častěji mimíska, tak ti zvlčí, potŕebuje kontakt, ne samotu
období vtiskávání je docela důleźité...
Jenn bývala 5 hodin sama a pak ty návraty, chjoo...tolik kupek a louží,


potkan je teda hnůůůs, ten dloouhatánskej ocas, fůůj a mazlit se s ním, no tohle affraid

no a k té patellce, je to sázka do lotynky, řekla bych,že nejen u jorků,
navíc ty jsi snůška tragedii a divotvorných story, /nic teda ve zlém/

no Bajbajko co mas proti potkankum lol! ja tyhle krysky miluju, nikdy jsem je nemela, zato jsem dlouho chovala osmaky - to jsou uzasne zviratka!! Nováčkům 78655 Nováčkům 165711
Návrat nahoru Goto down
http://xanti-fashion.webnode.cz/
bajbaj
V I P
bajbaj


Počet příspěvků : 13900
Registrace : 30. 04. 09
Bydliště : Mars
Narození jorka : Jenny + Jack

Nováčkům Empty
PříspěvekPředmět: Re: Nováčkům   Nováčkům Empty28.02.10 2:40

vše co má dlouhý ocas je mi proti srsti...
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní




Nováčkům Empty
PříspěvekPředmět: Re: Nováčkům   Nováčkům Empty28.02.10 2:42

bajbaj napsal:
hele, Ruby, svým způsobem máš pravdu,
ale
určitě nemyslela,že bude sám doma denně 14 hod..není jistě kamokadze,
je ale pravda,že nechat takhle častěji mimíska, tak ti zvlčí, potŕebuje kontakt, ne samotu
období vtiskávání je docela důleźité...
Jenn bývala 5 hodin sama a pak ty návraty, chjoo...tolik kupek a louží,


potkan je teda hnůůůs, ten dloouhatánskej ocas, fůůj a mazlit se s ním, no tohle affraid

no a k té patellce, je to sázka do lotynky, řekla bych,že nejen u jorků,
navíc ty jsi snůška tragedii a divotvorných story, /nic teda ve zlém/

Už je to tak Rolling Eyes Jasně, u každého plemene je něco, ale jsou plemena, která jsou tím zatížena minimálně a ne většinově jako tihle chlupáči.
Uznávám, že můj pes je extrém nad extrémy, ale i kdyby těch katastrof byla půlka, tak je to pořád až dost.

A potkani jsou náhodou super, bydlela jsem kdysi s celou chovnou stanicí Smile)
Návrat nahoru Goto down
bajbaj
V I P
bajbaj


Počet příspěvků : 13900
Registrace : 30. 04. 09
Bydliště : Mars
Narození jorka : Jenny + Jack

Nováčkům Empty
PříspěvekPředmět: Re: Nováčkům   Nováčkům Empty28.02.10 2:43

no se divím, že nemám pupínky...jedna je miluje, druhá s nimi bydlela, pomooooc
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní




Nováčkům Empty
PříspěvekPředmět: Re: Nováčkům   Nováčkům Empty28.02.10 2:45

bajbaj napsal:
no se divím, že nemám pupínky...jedna je miluje, druhá s nimi bydlela, pomooooc

A to ještě nevíš, jaký umějí dávat krásný pusinky ! lol!
Návrat nahoru Goto down
bajbaj
V I P
bajbaj


Počet příspěvků : 13900
Registrace : 30. 04. 09
Bydliště : Mars
Narození jorka : Jenny + Jack

Nováčkům Empty
PříspěvekPředmět: Re: Nováčkům   Nováčkům Empty28.02.10 2:46

pig
no coment....
ode dneška Ruby žádné svačiny nenosím,
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní




Nováčkům Empty
PříspěvekPředmět: Re: Nováčkům   Nováčkům Empty28.02.10 2:48

bajbaj napsal:
pig
no coment....
ode dneška Ruby žádné svačiny nenosím,

Tak, a mám po ptákách ! Laughing
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Nováčkům Empty
PříspěvekPředmět: Re: Nováčkům   Nováčkům Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Nováčkům
Návrat nahoru 
Strana 1 z 5Jdi na stránku : 1, 2, 3, 4, 5  Next

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Jork forum :: Obsah :: Jste tu noví ?-
Přejdi na: