Jork forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vše o jorkšírech
 
PříjemPříjem  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

 

 Odchov štěňat

Goto down 
2 posters
AutorZpráva
Sisi
Začátečník
Začátečník
Sisi


Počet příspěvků : 28
Registrace : 04. 09. 11
Bydliště : okr. Beroun
Narození jorka : Sisi 7.7.2011

Odchov štěňat Empty
PříspěvekPředmět: Odchov štěňat   Odchov štěňat Empty03.03.14 1:57

Dobrý den všem  Smile . Chystám se na krytí..... Chtěla bych už teď vědět na kolik vyjde odchov štěňat (např. 4) vč. podložek, očkování, odčervování atd.. Pokud dám inzerát až se prckové narodí a budu domlouvat cenu za štěně, abych nakonec neproděla  Rolling Eyes . Ne že by to bylo pro peníze...... Jinak budu krýt fenku bez vad (co se bonitace týká) a myslím hezkou, i když větší, ale na výstavy nechodíme. Pejsek na krytí je krásný a výstavně úspěšný. Doufám v krásná stěňátka  Odchov štěňat 563274  . Mohli by jste mi tu prosím napsat na kolik odchov cca vyjde a jaká je nyní přiměřená cena za štěně (od uvedených rodičů) ? Je mi jasné, že přesné číslo asi neuvedete, vždy se může něco ...... ale i tak. Předem moc děkuji  Wink 
Návrat nahoru Goto down
Sisi
Začátečník
Začátečník
Sisi


Počet příspěvků : 28
Registrace : 04. 09. 11
Bydliště : okr. Beroun
Narození jorka : Sisi 7.7.2011

Odchov štěňat Empty
PříspěvekPředmět: Re: Odchov štěňat   Odchov štěňat Empty13.03.14 3:19

Koukám, že nikdo nechce napsat..... Můžete tedy doporučit, co pro štěňátka pořizujete, co se vám nejlépe osvědčilo, od které značky atd. Jinak nakryto máme, zbývá jen čekat jestli za zadařilo  Wink a pomalu se rozhlížím, co vše pořídit
Návrat nahoru Goto down
Žabička
Ještě ukecanější baba
Ještě ukecanější baba
Žabička


Počet příspěvků : 499
Registrace : 10. 07. 09
Bydliště : Kolín
Narození jorka : Žabička 16.4.2004, Gastík 7.11.2010

Odchov štěňat Empty
PříspěvekPředmět: Re: Odchov štěňat   Odchov štěňat Empty13.03.14 3:52

Sisi napsal:
Koukám, že nikdo nechce napsat..... Můžete tedy doporučit, co pro štěňátka pořizujete, co se vám nejlépe osvědčilo, od které značky atd. Jinak nakryto máme, zbývá jen čekat jestli za zadařilo  Wink a pomalu se rozhlížím, co vše pořídit

Ono je těžké něco konkrétního psát, poplatky v klubu a za zápis štěňat, to máš na klubových stránkách. Ceny u veterináře jsou u každého jiné.
Pro štěňátka nepoužívám nic výjimečného, pod štěňata se mi nejvíc osvědčily hadry, které se dají vyvařit, na stříhání pupečních šňůr používám kuchyňské nůžky, které vydezinfikuji, krmím masem a běžně dostupnýma konzervama a granulema pro štěňata, mléčné výroby taky dávám obyčejné z obchodu.
Takže jediné, co mám připravené, to je kalcium, které dávám po porodu feně a pro jistotu lahvičky na krmení štěňat a sušené mléko, kdyby fena neměla mléko, nebo nemohla kojit.
Od čeho se odvíjí ceny štěňat je pro mě docela nepochopitelné, znám štěňata po rodičích šampionech s cenou kolem 10 tisíc a štěňata po průměrných rodičích za dvojnásobek.
Návrat nahoru Goto down
Sisi
Začátečník
Začátečník
Sisi


Počet příspěvků : 28
Registrace : 04. 09. 11
Bydliště : okr. Beroun
Narození jorka : Sisi 7.7.2011

Odchov štěňat Empty
PříspěvekPředmět: Re: Odchov štěňat   Odchov štěňat Empty14.03.14 11:37

Děkuji ;-). Já právě všude čtu, co stojí odchovat štěňata ..... tak zjišťuji co a jak.... Elektrickou dečku pod štěňata používáte? A také určitě podložky na čůrání... určitě tak měsíc.... nebo od kdy se začínají učit chodit na podložku? Zatím nemám vůbec představu, kolik toho ti prckové třeba za ten cca měsíc zbaští... Ale moc se těšíme  lol! 
Návrat nahoru Goto down
Žabička
Ještě ukecanější baba
Ještě ukecanější baba
Žabička


Počet příspěvků : 499
Registrace : 10. 07. 09
Bydliště : Kolín
Narození jorka : Žabička 16.4.2004, Gastík 7.11.2010

Odchov štěňat Empty
PříspěvekPředmět: Re: Odchov štěňat   Odchov štěňat Empty14.03.14 14:43

Sisi napsal:
Děkuji ;-). Já právě všude čtu, co stojí odchovat štěňata ..... tak zjišťuji co a jak.... Elektrickou dečku pod štěňata používáte? A také určitě podložky na čůrání... určitě tak měsíc.... nebo od kdy se začínají učit chodit na podložku? Zatím nemám vůbec představu, kolik toho ti prckové třeba za ten cca měsíc zbaští... Ale moc se těšíme  lol! 

Dečku ne, ale elektrická kamínka, podle potřeby mrňata buďto oddaluji, nebo přibližuji i s pelíškem. Na té dečce mi to přijde nebezpečný, kvůli přehřátí. Většinou, když je doma něco kolem 21°, tak mamina stíhá malý zahřát sama.
Podložky taky nepoužívám, já dávám jen noviny a postupně, ak malí jsou pohyblivější, tak postupně přesouvám ke dveřím, až je nakonec šoupnu za dveře a mrňata chodí ven. Oni když jsou udržovány na čistém podkladu, tak už ve třech týdnech se snaží odkulit stranou, aby si neušpinili pelíšek.
Malí toho nezbaští moc, když jsem dávala konzervu, tak tu 400 g ani nesnědli za 2 dny. Pak už jsem se bála jim to dát, aby neměli průjem, tak všechno dojídala mamina. Malí mají malou spotřebu, ale krmím co nejpestřeji, jenomže co otevřu, to už malým podruhé raději nedávám. Vždy jen čerstvě otevřené.
Miminka jsou úžasný, sice práce na 24 hodin denně, ale stojí to za to. Jen je těžké se s nimi pak loučit.
Návrat nahoru Goto down
Sisi
Začátečník
Začátečník
Sisi


Počet příspěvků : 28
Registrace : 04. 09. 11
Bydliště : okr. Beroun
Narození jorka : Sisi 7.7.2011

Odchov štěňat Empty
PříspěvekPředmět: Re: Odchov štěňat   Odchov štěňat Empty03.07.14 3:59

Tak se s Vámi chci podělit o mé zkušenosti s náklady ..... Narodila se nám dvě štěňátka. Sisi měla nějaké problémy při porodu a cena za veterináře, krytí, očkování, čipování a odčervování se vyšplhala na 10tisíc. Náklady na podložky, krmení atd. jsem nepočítala
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Odchov štěňat Empty
PříspěvekPředmět: Re: Odchov štěňat   Odchov štěňat Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Odchov štěňat
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» první dny štěňat

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Jork forum :: Obsah :: Plánujeme štěňátka-
Přejdi na: